Haber

Taksim’de bir vatandaş asfaltta yumurta pişirip böyle yedi

Taksim’de bir vatandaş asfaltta yumurta pişirip böyle yedi

İSTANBUL – İstanbul’da sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Sıcaktan bunalan vatandaşlar gölgelik yerlere sığınırken, bir vatandaş da Taksim Meydanı’nda sıcak asfaltta yumurta pişirip ekmek yedi.

Tüm yurdu etkisi altına alan sıcak hava, İstanbul genelinde etkili olmaya devam ediyor. Nem oranıyla birlikte hava sıcaklığının 38 dereceye ulaştığı mega kentte kavurucu sıcaklar da etkili olmaya devam ediyor. Taksim ve İstiklal Caddesi’nde hissedilen yüksek sıcaklık nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar Gezi Parkı’ndaki yeşillikler üzerine uzandı.

28 yaşındaki Ramazan Deniz, sıcak havaya dikkat çekmek için Taksim Meydanı’nda asfaltta yumurta kırdı. Pişen yumurtayı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Asfaltta yumurta gören nostaljik tramvay şoförü Hüseyin Çoraklı, “Sıcaklık 45 dereceye yakın. Pişirmemek elde değil. Kendi gözlerimle görünce çok şaşırdım. Uzmanlarımız zaten küresel ısınmadan bahsetmişti. Hatırladığım kadarıyla 12.00-16.00 saatleri arasında vatandaşları sokağa çıkmamaları konusunda da uyarmışlardı. Çok bunaltıcı bir sıcaklık var.”

Asfalt zeminde yumurta pişiren Ramazan Deniz, pişirdiği yumurtaları arkadaşlarıyla birlikte yedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu