Haber

İzmir’de Yaz Spor Okulları Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaz tatili yarın başlayacak. sporOkullarıyla birlikte 16 farklı tesiste 30 bin çocuğa eğitim verilmesi hedefleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in spora erişimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında faaliyet gösteren spor okulları yarın kapılarını açıyor. Diğer 16 tesisteki okullar Basketboljimnastik, voleybol, futbol, ​​taekwondo, judo, tenis, satranç, step-aerobik, pilates, zumba, sağlıklı yaşam, kano, zeka oyunları, temel hareket eğitimi, yüzme, su topu, masa tenisi, dans, güreş, futsal, badminton ve fitness dalları.

YÜZME BİLMEYEN ÇOCUKLAR EĞİTİM ALACAK

Antrenman tesislerinin yanı sıra Celal Atik Yüzme Havuzu ve İzmir Marina tesisleri de yüzme eğitimi için hizmete açılacak. “Kimse yüzemez” sloganıyla muhtarlıklar ve dayanışma merkezleriyle yürütülen projelerle yüzme bilmeyen çocuklar İzmir Marina’da eğitim alabilecek. Su sporlarını özendirmek amacıyla Konak’ta dezavantajlı mahalleler olan Bornova, Buca, Menemen, Kiraz ve Beydağ’da olmak üzere iki yerde portatif havuzlar kurulacak.

YETİŞKİNLER UNUTULMUYOR

Evka-4 Naim Süleymanoğlu, Çiçek Astro Sahasında Futbol, ​​Çırpı Çoklu Hedef Sporbadminton, voleybol, futsal, Basketbol Asarlık Çok Amaçlı Spor Salonu’nda badminton, Beydağ Spor Salonu’nda hareket çalışmaları, futbol ve voleybol; Her Yaşta Her Alanda Spor projesi kapsamında Uzundere Can Çağnay Spor Salonu’nda yetişkinlere step-aerobik, zumba, sağlıklı yaşam, güreş, Celal Atik Spor Salonu’nda özel öğrencilere basketbol eğitimi verilecek, üç farklı alanda ücretsiz.

Kaynak: ANKA / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu